РАВНОДЕНСТВИЕ/RÓWNONOC

View the embedded image gallery online at:
http://evgen.pl/en/art/muzyka/27#sigProGalleriae850284163
РАВНОДЕНСТВИЕ, był to ostatni zespół przed moim wyjazdem z Rosji, w którym grałem. Słowo РАВНОДЕНСТВИЕ, po polsku RÓWNONOC, to zjawisko w przyrodzie, w którym następuje zrównanie dnia z nocą.

Działo się to wszystko w słynnym syberyjskim mieście Omsk, gdzie mieszkałem przez trzy lata. Graliśmy własne kompozycje o charakterze wyraźnie pochodzącym ze współczesnego jazzu. Biorąc udział w licznych festiwalach jazzowych, zespół РАВНОДЕНСТВИЕ zdobył uznanie tak krytyków jak i smakoszy jazzu. Zespół znalazł się także w „Encyklopedii Omskiej Sceny Rockowej 1965-2003” wydanej w Omsku w roku 2003.

W maju 1992, w DK Molodiożny odbył się pożegnalny koncert, na którym zebrało się liczne grono muzyków, fanów i przyjaciół z branży i nie tylko. Ze wzruszeniem wspominam atmosferę tamtego wieczoru. Uważam ten koncert za wydarzenie, które na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Na bankiecie po koncercie przyjaciele i goście wygłaszali wzruszające przemówienia z życzeniami na drogę, przekazywali pamiątki. Było w tym dużo radości i łez. Kończył się, pewien ważny etap w moim życiu. Miesiąc później byłem już w Polsce.

Po kilkuletnich próbach przetrwania zespół rozsypał się: saksofonista mieszka obecnie w Helsinkach, gitarzysta nadal w Omsku, jeden z perkusistów nie żyje, klawiszowiec zniknął bez śladu.

/Evgen Malinovskiy/  


Oto fragmenty nagrań z ostatniego koncertu w Rosji. Nie są doskonałe, ponieważ zostały odtworzone z jedynej taśmy magnetofonowej, nagranej na żywo  podczas tamtego koncertu: